• apt-weiterbearbeitung-busklappe.png
  • apt-weiterbearbeitung-blechfalzen-eckental.png
  • apt-weiterbearbeitung-busklappenfertigung.png
  • apt-weiterbearbeitung-schweissen.png

Dalši zpracování

HIGHTECH VE ZPRACOVÁNÍ HLINÍKU


Naše portfolio

Zpracováváme hliníkové profily a plechy. Zákazníkům nabízíme celý proces od vývoje výrobků přes volbu materiálu, výrobu profilu, obrábění a zpracování až po povrchovou úpravu a montáž.


Pomocí inteligentních výrobních konceptů realizujeme prototypy, jednotlivé výrobky a také malé i velké série. Díky přesnému sladění jednotlivých kroků v rámci celého procesu a inovativním technologiím dosahujeme maximální účinnosti výroby. Výsledek je naše maximální kvalita při minimálních nákladech.


Náš výkon

Ročně zpracujeme na 15.000 tun hliníku. U nás vznikají inovativní výrobky, které v nás i našich zákaznících budí skutečné nadšení. Sem patří komplexně zpracované hliníkové profily stejně jako kompletní koncepty lehkých konstrukcí.


Naše základní kompetence

-  tváření/tvarování (2D/3D)

-  řezání/dělení

-  CNC obrábění a frézování (highspeed 3/4/5-tiosé)

-  lisování/vysekávání (vysokorychlostní technologie)

-  technologie ražení/hlubokého tažení

-  sváření (MIG/MAG)

-  spojování a lepení

  • apt aluminium eloxal.jpg
  • apt aluminium profielen anodiseren.jpg

Eloxování nebo 

práškové lakování: máte volbu

 

Eloxování – inteligentní a k životnímu prostředí šetrná ochrana povrchu hliníku

Výsledkem eloxování je perfektní povrchová úprava dílu. Chrání materiál, hliník, před korozí a abrazí. K dispozici máme asi sto programů pro řízení elektrochemického procesu anodické oxidace povrchové vrstvy hliníku. Kdykoliv tak můžeme vlastnosti povrchu dílu přizpůsobit požadavkům zákazníka na tloušťku vrstvy, barvu, stupeň lesku a kvalitu dodatečného zhutnění povrchu.


Proces

Průběžnou analýzou v našich vlastních laboratořích a plně automatizovaným řízením procesu snižujeme objem použitých chemikálií na minimum. Voda, použitá při výrobním procesu, je čištěna v příslušných pravnách odpadních vod. Zbytkové materiály, které přitom vznikají, se bez výjimky vrací k dalšímu zpracování. Tímto způsobem využíváme synergie - inteligentně a šetrně k životnímu prostředí.


Kapacity

Naše tři eloxážní linky v Monheimu, Roermondu a Eckentalu pokrývají roční výrobu zhruba 7 miliónů čtverečních metrů.


Práškové lakování – Class 'A' povrchu


Materiál

Práškové lakování splňuje nejvyšší nároky na optické vlastnosti, možnosti dalšího zpracování a ochranu před korozí.


Proces

Vysoký stupeň automatizace našeho moderního zařízení, které bylo uvedeno do provozu v roce 2007, zaručuje optimální výsledky překrytí povrchu ochrannou vrstvou při maximální šetrnosti k životnímu prostředí. K dispozici máme různé programy ošetření povrchů pro individuální povrchovou úpravu podle přání našich zákazníků.


Kapacity

Naše technologicky vyspělé zařízení na práškové lakování má kapacitu > 1,5 milionu m2 ročně.